Екзамен, 8 клас


Поради психолога 

Письмовий іспит
Наведемо кілька універсальних рецептів для більш успішної тактики виконання тестування.
1. Зосередьтеся! Поспішайте повільно! Часові обмеження не повинні впливати на якість Ваших відповідей.
2. Почніть з легкого! Почніть відповідати на ті питання, у знанні яких Ви не маєте сумнівів. Так Ви звільнитеся від нервозності, і вся енергія буде спрямована на більш важкі питання.
3. Пропускайте! Треба навчитися пропускати важкі чи незрозумілі завдання: у тексті завжди знайдуться такі запитання, з якими Ви обов'язково впораєтесь.
4. Читайте завдання до кінця! Інакше можна зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.
5. Думайте тільки про поточне завдання!
6. Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять.
7. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути пробігти очима й помітити помилки.

Підготовка організму
Не забувайте, що кожен іспит, це стрес для вашого організму, тому аби він Вас не підвів у найвідповідальніший момент, організм теж потрібно готувати до екзаменів. Тому під час екзаменів особливо важливо:

1. Повноцінно харчуватися: м'ясні і рибні продукти, овочі і фрукти, які підсилюють обмін речовин в організмі.
2. Підтримати себе вітамінами. Полівітаміни знімають втому, підвищують м'язовий тонус і працездатність.
3. Виключіть напої, які збуджують нервову систему: каву, міцний чай.
4. Обов'язково робіть фізичні вправи або рухи під музику. Це допомагає підняти настрій, підвищує м'язовий тонус, розганяє кров по тілу, змушуючи у свою чергу активно працювати головний мозок.
5. Робіть короткі, але регулярні прогулянки на свіжому повітрі, частіше провітрюйте кімнату, тому що нестача кисню помітно знижує розумову діяльність.
6. Спіть повноцінно (але не більше 7 - 8 годин). Пам'ятайте: у людини, яка погано виспалася знижується пам'ять і кмітливість на 50%.
7. В особливо відповідальні дні (контрольна, залік, іспит) ретельно стежте за своїм здоров'ям і настроєм, тобто спробуйте виключити причини додаткової нервової і емоційної напруги (сварки, конфлікти, погані думки).


Хай щастить!
 
Як підготуватися до іспиту з математики

Кроки
Частина 1 з 4: Заняття

1 Відвідуйте заняття щодня. Слухайте уважно що говорить вчитель. Випишіть всі проблемні приклади з уроку. Коли ви будете переглядати їх після, у вас буде краще представлення про тему уроку, ніж просто прочитавши підручник.
2 Задавайте своєму вчителеві будь-які питання, які можуть виникнути перед іспитом. Учитель звичайно не скаже вам, що буде на іспиті, але він чи вона можуть правильно направити вас. Виділіть питання, які викликали у вас труднощі і задайте їх учителю, який завжди радий вам допомогти.

Частина 2 з 4: Вивчення

1 Прочитайте. Переконайтеся, що ви прочитали весь текст, а не тільки приклади. Теоретична частина включає в себе доведення теорем, які ви повинні знати. Це важливо для повного розуміння матеріалу.
2 Робіть домашню роботу. Деякі заняття передбачають обов`язкове виконання будинки найбільш корисних, на думку викладача, завдань або за вашим бажанням. Багато завдань практично один в один схожі на домашні завдання-іноді вони можуть бути ідентичними. Зберігайте ваші рішення так ви будете більш підготовлені до всіх варіантів рішень на іспиті.
3 Спробуйте знайти кілька рішень задач. Завжди корисно розуміти, як формула працює, ніж просто її запам`ятати. Також формули легше запам`ятати, якщо запам`ятати кілька базових формул.

Частина 3 з 4: Коригування

 1 Починайте вчити за два місяці до іспиту. Не чекайте останньої ночі. Повторюйте матеріал весь день до іспиту.
 2 Спробуйте знайти інші завдання, які схожі на домашнє. Запитайте свого вчителя, чи є онлайн версія вашого підручника. Іноді електронна версія підручника допомагає тим, що в ній є тестові завдання і додатковий матеріал.
3 Приєднайтесь до групи захоплених навчанням. Різні люди розуміють матеріал по різному. Іноді те, що ви розумієте погано, хтось інший розуміє добре та навпаки. Точка зору напарника може допомогти вам по-новому поглянути на вирішення завдання.
4 Знайдіть напарника, який перевірить ваші знання. Поставте йому кілька запитань з підручника.

Частина 4 з 4: Під час тесту
Заспокойтеся. Почніть з найлегших завдань. Це допоможе вам після сконцентруватися повністю на більш складних.
    Поради

    Заспокойтеся і мислите позитивно, будьте впевнені, що у вас вийде.
    Будьте впевнені, що коли ви розумієте приблизно суть питання - це ще не означає, що ви можете вирішити його. Вам потрібно розуміти його і якщо є найменші сумніви в рішенні, ви повинні запитати або уточнити у вчителя.
   Якщо ви вважаєте математику нудною і навіть покаранням, то можливо вам слід зробити перерву або якось стимулювати себе. Наприклад, пообіцяйте собі улюблену страву або перегляд телешоу і т.д. після 20 вирішених завдань. Ви можете поговорити зі своєю сім`єю про винагороду, якщо ви здасте тест на певний бал. Таким чином у вас буде стимул до навчання.
ü Розв’язуйте завдання. Це допоможе вам зрозуміти на практиці дію формул. Ви можете попрактикуватися на задачах, які вам дали. Розв’яжіть кілька завдань навіть якщо ви не знаєте відповіді і дайте їх кому-небудь перевірити.
ü  Не покладайтеся тільки на вашого вчителя в розумінні теорії або завдання. У вас ніколи не буде хорошого результату, якщо ви не будете працювати самостійно. Почніть вчити тоді, коли у вас є час, щоб відвідувати консультації викладачів. Якщо ви почнете вчити занадто пізно, ви можете залишити себе без додаткових джерел інформації.
ü У всіх математичних тестах найскладніші завдання, які ви розв’язуєте під час підготовки, зустрічаються в самих тестах, тому перегляньте тести минулих років, довідники, домашню роботу. Математика повинна подобатися. Вам має подобатися займатися математикою і розв’язувати завдання.

Попередження

Ø Чи не розв’язуйте все за раз. Робіть перерви і давайте інформації засвоїтися, а потім знову приступайте до вирішення завдань.
Ø  Не підглядайте в відповіді поки не розв’яжете задачу. Помучиться задачу деякий час - це може допомогти вам поглянути на проблему з іншого боку.
Ø Не піддавайтеся спокусі використовувати калькулятор при розв’язуванні завдань.
Ø Пам`ятайте, що в тестах завжди є кілька підказок.

2 коментарі: