Інформація для батьків

Доповідь
Діти покоління Z: їхні особливості, унікальні можливості та проблеми
Зараз на Землі одночасно проживає шість поколінь. Саме молоде – це так зване покоління Z. До нього відносяться діти та підлітки приблизно до 14 років. Вони з повним правом можуть називатися народженими цифровою революцією.
До покоління Z належать діти, народженні після початку ХХІ століття. Вони прийшли у цей світ у цифрову епоху і вже ніколи не зможуть уявити своє життя без інтернету та різноманітних гаджетів. Від самого народження вони звикають жити у світі без кордонів, але з однією поправкою, дуже часто цей світ обмежений екраном. Саме доступ до технологій в першу чергу сформував «покоління Z». Теорія поколінь, яка й породила ідею генерацій X, Y, Z, з'явилася наприкінці минулого століття. Її автори, американські історики Вільям Штраус та Ніл Хоув дійшли висновку, що загальні моделі поведінки людей повторюються кожні 80-100 років. Незалежно від конкретної доби їх об'єднують спільні цінності та обставини, в яких вони зростають.
Дуже скоро нинішні школярі стануть повнолітніми і займуть свою професійну нішу в економіці. За три роки вони складатимуть 20% робочої сили у світі. Сьогодні вони можуть бути так само розгубленими перед вибором спеціальності, як і молоді люди до них, але використають усі можливості, щоб стати обізнаними та підготуватися до відповідального кроку. Вони швидко адаптуються до нових технологій і можуть навчатися майбутній професії онлайн. «У них краще розвинута креативність, вони пропонують набагато цікавіші ідеї, ніж дорослі в аналогічних ситуаціях». Якщо додати до цього схильність до підприємництва та бажання працювати не заради грошей, а задля суспільно важливих результатів, вимальовується обнадійлива картина. Можливо, в майбутню епоху роботів і автоматизації саме покоління Z розв'яже ключові світові проблеми завдяки поєднанню таланту, бізнесу, альтруїзму й технологій?
Серед потенційно цікавих і перспективних як у плані самореалізації, так і з фінансового боку професій називають в Україні інженерію, біотехнології та суспільні науки. А от юриспруденція, яка виглядала престижною для батьків покоління Z, уже втратила свою популярність. Перенасичення може чекати й актуальну сьогодні ІТ-галузь.
Висновок – відкинути ідею, що одного разу здобутий фах може забезпечити людині щасливе життя. У мінливому світі треба робити ставку не на відповідність посадовій інструкції, а на вміння змінюватись, відчувати тренди, розуміти себе і творити власну долю. І щоб цьому навчитися, обов'язково потрібна підтримка дорослих.






"Розбуди мене в 4:20": Як "групи смерті" вбивають українських підлітків
 http://patrioty.org.ua/society/rozbudy-mene-v-420-iak-hrupy-smerti-vbyvaiut-ukrainskykh-pidlitkiv-video-158222.html



Вам важко з підлітком? Повірте, підлітку важче, ніж вам.
Ви помічаєте, що він погано навчається, має незадовільну поведінку, грубить, стає замкнутим, не може порозумітись із друзями, втрачає довіру до вас, стає нервовим, у нього погіршується стан здоров’я, отже ваша дитина вступила в підлітковий вік. Тому вам потрібно:

  • Любити дитину не за те, що вона розумна чи красива, а за те, що вона ваша рідна.
  • Зрозуміти, що конфлікти з ровесниками, бунт проти батьків, незадоволення всім і собою у тому числі, дитині не уникнути. Тому ваше завдання допомогти.
  • Пам’ятати, що підліток дуже вразливий і легко піддається впливам як позитивним, так і негативним.
  • Не слід залишати дитину без нагляду, тому що в цей час внутрішній світ дитини дуже нестабільний
  • Не допускати недоліків та суперечностей в поведінці близьких і старших – вони сприймаються підлітком гостро і хворобливо.
  • Не забувати – у батьках підлітки хочуть бачити друзів і порадників, а недиктаторів.
Випадки, коли батьки повинні втрутитись
  • Погіршення успішності дитини.
  • Різка зміна в поведінці – дитина гірше спить, не слідкує за собою, стає дратівливою або з неповагою відноситься до вас.
  • В сина або доньки з’являється апатія, якої раніше ви не спостерігали. Дитина замикається в собі. Якщо вона перестала розповідати про свої справи, значить, боїться поділитися з вами. Поговоріть з батьками її друзів – можливо вони підкажуть, у чому справа.
  • Дитина приходить додому, коли їй захочеться, та ігнорує ваші зауваження.
  • В дитини з’являються нові друзі, які не відрізняються хорошою поведінкою і про яких вона вам нічого не розповідає. Можливо, це група підлітків, де діють свої закони та порядки. Якщо вони із вашої школи, негайно зверніться до педагогів. Разом ви знайдете спосіб “відібрати” у них свою дитину та повернути до нормального життя.
  • Дитина бере без дозволу гроші або просить їх, не пояснюючи, навіщо вони їй потрібні.
Ви помітили тривожні симптоми в стані здоров’я дитини, характерні для тих, хто приймає наркотики – червоні очі, часті кровотечі з носа, погана координація рухів, часті зміни настрою, безпричинний сміх або плач. Зверніться з дитиною до шкільного психолога або лікаря. Діти, інколи, швидше довіряться сторонній людині, аніж батькам.
 
 

ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ЩЕПЛЕННЯ!

Шановні батьки!  У  зв’язку із загрозливою ситуацією для здоровя і життя дітей, яка склалася в Україні  через  поширення інфекційних хвороб, просимо вас звернутися у педіатричне відділення АЗ ПСМ при КЗ ФПМСД (дитяча поліклініка) для проведення щеплень проти поліомієліту, правця, дифтерії та туберкулінодіагностики ( проба манту).  12.12.16р.






Профілактика інтернет - залежності







Міністерство соціальної політики україни. Шановні батьки, раджу вам ознайомитися з цим документом.


1 коментар: